Videokampaně Sklik

Sklik na konci listopadu 2018 uvolnil po poměrně dlouhém čekání pro všechny inzerenty vytvářet a spravovat videokampaně v inventory Seznamu přes tento aukční systém. Pro inzerenty se tak naskýtá možnost realizovat video reklamy mimo přímý nákup. Výhodou nových video formátů je jejich využití i s poměrně malým rozpočtem a možnost okamžitě reagovat na průběžné výsledky. Sklik navíc plánuje rozšiřování funkcí a možností videokampaní na Skliku, čímž bude možné video využít ve více typech kampaní.

Videokampaně Sklik

Videokampaně Sklik – výběr typu kampaně

V současné době je možné vybírat ze dvou formátů videoreklamy:

  1.  Až 60 vteřinový přeskočitelný videospot (možnost přeskočit po 5 vteřinách)
  2. bumper, tj. 6 vteřinový nepřeskočitelný formát

Video se vydává v různých místech sledovaného video obsahu. Můžeme se tak setkat s tzv. pre-rollem (tj. před začátkem obsahu), mid-rollem nebo po skončení obsahu tj. post-rollem. Bohužel zatím inzerenti nemají možnost toto nastavení zobrazení videa jakkoliv ovlinit.

A na jakých umístěních se videoreklama bude zobrazovat?

V současné době se jedná o videoportály Stream.cz a Seznam Zprávy. Dále na webech Novinky.cz, Sport.cz, Garáž.cz, ProŽeny.cz či Super.cz. Umístění videoreklamy Sklik garantuje, narozdíl od YouTube, zobrazování reklamy u profesionálního a redakčního obsahu.

Bude velmi zajímavé sledovat první výsledky tohoto formátu. Nevýhodou zatím může být zatím pouze jediná možnost nastavení ceny a to na 1 000 zobrazení. Inzerenti zatím nemohou využít nabídku ceny za zhlédnutí. Odhadovaná cena za 1 000 zobrazení (CPT) se pohybuje mezi 200 – 300 Kč. Zatím lze videokampaně hodnotit jako vhodný formát pro zvyšování povědomí o značce a další brandové cíle.

Sklik dále plánuje přidat nové metriky tj. zhlédnutí a zhlédnutí po kvartilech. Přidání loga, CTA tlačítka a doprovodného banneru. Lze také očekávat možnost nastavení frekvence zobrazení na týden či měsíc. Nové metriky zásahu a win rate. A mnoho dalšího, jen si na to musí marketéři trochu déle počkat, než se vše podaří vyladit.

Google+TwitterLinkedInFacebookShare